Venture Inc zaoferuje inwestorom instytucjonalnym do 15 mln nowych akcji serii G

26/09/2017

Venture INC

Venture Inc opublikował prospekt emisyjny w związku z rozpoczęciem oferty publicznej i planowanym przeniesieniem notowań na rynek główny. Spółka zaoferuje inwestorom instytucjonalnym do 15 mln nowych akcji serii G – podała spółka w komunikacie prasowym.

„Pozyskane środki przeznaczymy na rozbudowę naszego portfolio spółek portfelowych. Są to projekty, które możemy wesprzeć nie tylko finansowo, ale też dzięki naszym kontaktom, wiedzy i doświadczeniu zebranemu w budowie takich projektów jak m.in. Bankier. pl czy LiveChat Software” – powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Maciej Jarzębowski.

 „Ze względu na specyfikę naszego biznesu zdecydowaliśmy się skierować obecną ofertę wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych (…). Nie lekceważymy inwestorów indywidualnych i w przyszłości chcemy aktywnie się z nimi komunikować, już jako spółka notowana na głównym rynku” – dodał Maciej Jarzębowski.

Oferującym jest DM Trigon.

Rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych nastąpi 28 września, a zakończenie tego procesu planowane jest 2 października 2017 r.

Przyjmowanie zapisów inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 3-5 października, a przydział akcji oferowanych nastąpi 6 października.

Venture Inc to działająca w formule funduszu typu venture capital.

Akcje Venture Inc (pod nazwą Venture Incubator) zadebiutowały na rynku NewConnect w czerwcu 2010 r. (PAP Biznes)